Proč ne, my na to přece máme!

sobota 17. duben 2010 20:58

Poněkud opožděně, za což se omlouvám (nějak jsem opomněl to odeslat), bych rád předložil jednu úvahu o tom, co je všechno na politické scéně možné. Ta věc není ještě zdaleka  tak stará, aby zapadla v zapomnění. Jsou totiž věci, které nelze nepřehlédnout, ne snad ze závisti, ale k holé (společenské) ekonomické realitě. Nevím jak na koho, ale na mne tato zpráva zapůsobila velmi podrážděně. Doba je zlá, hledají se cesty a způsoby, jak záležitost státního rozpočtu korigovat, vymýšlí se různé balíčky opatření, ale k čemu to všechno je, když politici kážou vodu  sami pijí víno (a kdyby jenom víno!).

Mirek Topolánek sice na oko předal opratě vedení ODS do rukou Petra Nečase ale s tím, že si dává čas na definitivní odchod z vedení ODS do 12. dubna 2010, kdy na schůzce úzkého vedené ODS definitivně vysloví své rozhodnutí. Což je jeho (snad vnitrostranické) právo, na druhé straně se však již hovoří o částce, kterou dostane jako odchodné. Nechápu, na základě čeho? Ještě bych rozuměl tomu, že by v souvislosti s vnitrostranickými volbami ODS svůj post neobhájil, za což by mohl být nějakým způsobem „vykompenzován“ odstupným, ale v případě, kdy on sám, na základě relevantních či objektivních důvodů a rozhodnutím většiny členstva orgánů ODS je ze strany donucen odstoupit z funkce předsedy a má dostat „odstupné“ 3+2 měsíční platy ve výši kolem 92 000,-Kč, tak to mi hlava nebere. Pokud se nemýlím, nárok na odstupné (Zákoník práce č. 262/2006 Sb. § 56) má člověk, který ztratil zaměstnání ne vlastní vinou, resp z důvodů ze strany zaměstnavatele, tj. propuštěním. Nebo tomu máme rozumět tak, že si Topolánek „odejítí“ z funkce předsedy ODS nezavinil a ze „služeb“ ODS byl uvolněn (propuštěn)?  Tak to je pro mne (a snad nejen pro mne) úžasná novinka.

Dlouho se pranýřují a kritizují výplaty tzv. „zlatých padáků“ některých V.I.P.,  jak je vidět, ODS se to netýká. Jak bylo ve zprávách poznamenáno, Topolánek si prý o nic neřekl. Také proč když věděl, že s prázdnou neodejde! No jak je vidět, věřit programu ODS v předvolební kampani může jen bláhovec. Potřebu šetřit vykřikují dnes a denně ve svých předvolebních sloganech, šetřit chtějí na občanech, ale sami u sebe si počínají, jako bychom nevěděli, co s penězma. Že to jsou vlastně peníze daňových poplatníků, občanů této republiky, kteří notabene ne všichni sympatizují s ODS, jim je asi jedno, tedy ne asi, ale určitě! Pak nechápu, proč vykřikují do světa, že se blížíme k národnímu bankrotu, kdy peněz máme na „rozdávání“. My přece na to máme!

 

(PS: Objektivně nutno poznamenat, že pokud by se něco podobného stalo v ČSSD nebo v jiné partaji,  pak by to nedopadlo zřejmě jinak. O tom není sporu, ale teď se to evidentně týká právě ODS!).

Jiří Baťa

 

Jiří Baťa

Jiří Baťa

Jiří Baťa

O všem, co se týká života občanů v naší společnosti.

Důchodce, snažící se udělat pro rodinu, co je v jeho silách, ale zabývající se také stavem společnosti se snahou podpořit síly o zkvalitnění života občanů ČR.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora